sobota, 1 grudnia 2018

HIGH 5: nauczycielskie e-inspiracje na 5!

Dziś powracam po chwilowej przerwie. Grudzień rozpoczynam DZIEWIĄTĄ już edycją akcji High 5 - przybij piątkę z blogującymi anglistkami! Na trzynastu blogach, których lista podana jest na końcu wpisu, pojawiły się E-INSPIRACJE, czyli miejsca, w których każda z nas znajduje natchnienie do pisania, motywację do działania, a także inspiracje do prowadzenia zajęć.
W tym wszystkim najbardziej podoba mi się to, że nie wiem, czym inspirują się moje blogujące koleżanki i mam nadzieję, że poznam nowe strony, z których i ja będę czerpać inspiracje :)

A tymczasem... Poznajcie moje e-inspiracje (klikając w banery, przejdziesz do danej strony):


To przeogromna baza materiałów do druku! Przeglądając je, łatwo wpaść w wir tworzenia nowych materiałów lub... drukowania i laminowania. Ja osobiście uwielbiam materiały z Twinkl dotyczące The Very Hungry Caterpillar. A Ty co możesz polecić ciekawego z Twinkl?
Stronę prowadzi Danielle - mama dwójki dzieci. To one są jej inspiracją do pisania bloga i tworzenia materiałów. To, co robi ze swoimi dziećmi, idealnie nadaje się do pracy w domu z własnymi pociechami. Myślę, że ta strona spodoba się Paulinie z bilikid.pl. Mnie natomiast inspiruje do działania z moimi uczniami.


Same wspaniałości od British Council i BBC. Scenariusze zajęć, ćwiczenia, ciekawe artykuły i wiele innych - dla nauczycieli uczących dzieci, nastolatków i dorosłych. Koniecznie sprawdź teaching tools - naprawdę warto :) A w zakładce Teacher development każdy nauczyciel znajdzie coś dla siebie.I znowu coś dla rodziców i nauczycieli. Tę stronę odkryłam bardzo dawno, ale jako o niej zapomniałam. Cieszę się, że ta edycja High 5 przypomniała mi o niej. Nie wiem, od czego zacząć, bo znajdziesz tu wiele ciekawych rzeczy - może po prostu zajrzyj i się przekonaj :)Jeśli nie znasz tej strony, to koniecznie musisz ją poznać, ponieważ jest kopalnią materiałów! Każda zakładka to mnóstwo inspiracji - na zajęcia, do tworzenia materiałów czy scenariuszy zajęć.


Myślę, że mogłabym wymienić jeszcze kilka inspirujących miejsc w sieci, chociażby niezawodny Youtube i kanały, które śledzę i z których często korzystam. Tutaj należy też wspomnieć o grupach na Facebooku, np. Głowa Pełna Pomysłów, którą mam przyjemność prowadzić z Marysią Bursche, Angielski: egzamin ósmoklasisty - grupa dla nauczycieli, którą prowadzę wraz z Karoliną Lubas przy wsparciu wydawnictwa Macmillan i pierwsza grupa, do której dołączyłam - Nauczyciele angielskiego. I oczywiście nie może zabraknąć tu blogujących anglistek, których praca inspiruje i motywuje do działania, a ich wsparcie jest nieocenione!

Zachęcam Cię do odwiedzenia pozostałych blogów, które biorą udział w dziewiątej edycji akcji
Byłoby miło, gdybyś w komentarzu po tym postem też podzielił/-a się inspirującymi Cię stronami.


High 5!


7 komentarzy:

  1. FUN LEARNING for kids to dla mnie coś nowego, a już widzę ekstra pomysły na zajęcia :D Dziękuję za świetne inspiracje!

    OdpowiedzUsuń
  2. Boję się wejść na Fun Learning Kids ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Fun Learning for Kids już mnie wciągnęło!!! Dzięki!

    OdpowiedzUsuń