Co kryje w sobie czasopismo GetCreative?

Dzisiaj chcę Wam pokazać od środka najnowszy numer czasopisma dla nauczycieli języka angielskiego GetCreative!, w którym również pojawił się mój artykuł (już czwarty). O poprzednich moich artykułach wspominałam w poście urodzinowym 🙂

get INSPIRED!

W tym dziale znajdziecie rewelacyjny scenariusz zajęć dla edukacji wczesnoszkolnej przygotowany przez Kaję z bloga Londonopoly. Kaja oparła swój pomysł na baśni o Jasiu i magicznej fasoli 🙂 Dodatkowo przy artykule pojawiły się materiały do wycięcia i kopiowania 🙂


Kolejny scenariusz, który pojawił się w tym dziale, przygotowała Ewelina z bloga Pomysły przy tablicy. Bardzo spodobał mi się pomysł z użyciem zdjęć rentgenowskich przy wprowadzaniu słownictwa! 🙂you can DO IT!

W tym dziale Marysia znana z boga Head Full of Ideas pomaga nam zaplanować dobrze nowy rok szkolny. Doskonale wiemy, że jest to bardzo ważne w naszej pracy 🙂make it FOR FREE!

Już wkrótce, a dokładnie 15. września obchodzić będziemy Dzień Kropki (The Dot Day). W kropkowy nastrój wprowadzi nas Ada Chmielewska. W swoim artykule przedstawiła pomysły na zajęcia z wykorzystaniem… kropek pod różnymi postaciami 😉 W zeszłym roku świętowałam ten dzień ze swoimi uczniami i mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się wykorzystać pomysły Ady!storytelling IS FUN

Dzień Kropki we wrześniu, a w listopadzie Dzień Pluszowego Misia 🙂 Z tej okazji Magda z bloga Little English Playground przygotowała dla nas pomysły na podstawie książki Where’s My Teddy?, które możemy wykorzystać właśnie 25. listopada z dziećmi. Dodatkowo materiały do wycięcia i kopiowania.
Nie znałam wcześniej tego opowiadania – dzięki Magda!no time for FLASHCARDS

Wiemy, jak bardzo przydatne są „przydasie”. Można z nimi zrobić naprawdę wiele. Przeczytacie o nich również w ostatniej edycji akcji High 5 – przybij piątkę z blogującymi anglistkami (ja wybrałam puszki). A w GetCreative! moja propozycja na „przydasiowy” początek roku szkolnego.make it FOR FREE!

Karolina Lubas – English Teacher pokazała nam, jakie cuda można zrobić z zakrętkami! Przyznam, że jest to jedna z moich ulubionych darmowych pomocy dydaktycznych, więc dodatkowe pomysły są mile widziane. I to jakie pomysły! 🙂culture PLEASE!

W tym dziale pojawia się kolejny artykuł naszej redaktor merytorycznej – Marysi Bursche. Marysia przedstawiła nam aż 20 kulturalnych pomysłów – zabrała nas na wyprawy do Wielkiej Brytanii, USA czy Australii.hi TECH!

Paula Hmiedat przygotowała dla nas przewodnik po Pear Deck. A ja lubię takie wynalazki, więc przeczytałam artykuł jednym tchem i wkrótce sprawdzę tę aplikację! 🙂GetCreativeNow

Dodatkowo w środku tego numeru znajdziecie informacje nt. Konferencji GetCreativeNow, podczas której Marysia Bursche, Kasia Brzozowska, Gosia Mansoor, Ada Chmielewska, Edyta Pikulska, Magda Malinowska oraz ja – Kasia Komarnicka przedstawimy Wam pomysły na różne zabawy, storytelling,  przedstawienia, doświadczenia i eksperymenty czy rozprawimy się z małą przestrzenią w sali. A to wszystko już 6. października w Poznaniu!
ZAPRASZAMY! 🙂

Więcej informacji: getcreativenow.pl oraz na Facebooku.


Jak podoba Wam się ten numer GC? Z kim zobaczę się na konferencji? Dajcie znać 🙂

P.S. W sierpniu mój blog obchodził swoje DRUGIE urodziny – z tej okazji do końca września możecie skorzystać z rabatów na książeczki Usborne dostępne u Moniki Cichowlas, materiały od Head Full of Ideas czy Zmazajki od Karoliny Lubas. Zajrzyj do wpisu urodzinowego! (← klik)


Dodaj komentarz