sobota, 16 czerwca 2018

Ahoy, Pirates! part 2


Ahoj! Ponownie witam się z Wami po piracku! :) Od razu muszę się Wam przyznać, że ten wpis miał pojawić się wcześniej. Dużo wcześniej. Nawet pisałam o tym na Facebooku. Ale tak się złożyło, że Mała Istotka, która pojawiła się w moim życiu w Dzień Dziecka, pochłonęła mnie bez reszty! Mam nadzieję, że jestem wytłumaczona ;)

Pierwszy piracki post zawierał flashcards z podpisami i bez nich oraz grę memory. Wszystkie materiały możecie pobrać stąd:


A dziś już mam dla Was obiecaną drugą porcję materiałów.
Tym razem przygotowałam trzy różne opcje: dopasowywanie podpisów do obrazków, nazwałam to labels, uniwersalną grę planszową oraz Word Mat, czyli zbiór obrazków do podpisania przez uczniów. Mam nadzieję, że ta wyprawa również się Wam spodoba! :)

Podróż piracką kontynuujemy zahaczając o wyspę Labels - przygotowałam grafiki z polami do uzupełnienia podpisami. Oczywiście możecie stworzyć własne podpisy. Dobrym rozwiązaniem byłoby przyczepianie ich na rzepach (można zakupić takie małe samoprzylepne kółeczka).

[KLIKNIJ W GRAFIKĘ, BY POBRAĆ MATERIAŁY / CLICK TO DOWNLOAD]

Następnie przepływamy przez Word Mat, czyli podpisujemy pirackie grafiki.

[KLIKNIJ W GRAFIKĘ, BY POBRAĆ MATERIAŁY / CLICK TO DOWNLOAD]

A na koniec czeka Was przeprawa z użyciem kości do gry - piracka uniwersalna gra planszowa. A uniwersalna dlatego, że w zależności od nauczanej grupy wiekowej możecie zagrać powtarzając słownictwo, grając w skojarzenia, układając zdania z użyciem różnych czasów - wszystko zależy od Waszej pirackiej kreatywności! :)

[KLIKNIJ W GRAFIKĘ, BY POBRAĆ MATERIAŁY / CLICK TO DOWNLOAD]


Koniecznie zajrzyjcie też na bloga Marysi z Head Full of Ideas i zobaczcie, jakie ma pirackie pomysły na (przed)wakacyjne zajęcia: The treasure chest: piracki skarb.

Pamiętajcie też, że świetnym pomocnikiem przy odkrywaniu pirackich skarbów będzie Captain Jack :)Mam nadzieję, że uda Wam się skorzystać z tych materiałów jeszcze przed wakacjami! Udanej pirackiej wyprawy!

6 komentarzy: