środa, 7 lutego 2018

Walentynkowe kartki pocztowe (DIY)

Coroczne święto zakochanych - Walentynki - przypada 14. lutego. Bardzo popularnym zwyczajem w Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii jest wysyłanie listów lub kartek walentynkowych zawierających wyznania miłosne. A jak to wygląda w szkole, w której pracuję?
W tym dniu do wielkiego pudła zbierane są kartki i listy z wierszykami. Następnie są one rozdawane adresatom. W młodszych klasach zawsze przedstawiałam słownictwo związane z Dniem Świętego Walentego, graliśmy w różne gry dotyczące tego tematu. W tym roku niestety nie poprowadzę takich zajęć, ale chętnie podzielę się z Wami materiałami, które przygotowałam :)

Mam dla Was 5 kartek w różnym stylu, którymi Wasi uczniowie mogą obdarzyć swoich przyjaciół, nauczycieli albo... Wy - Nauczyciele i Lektorzy - możecie sprawić niespodziankę swoim uczniom :)

BIRDS:

DOODLE:

 HEARTS:

SWEET:

VINTAGE:

Wszystkie materiały pobierzecie stąd:


A co Wasi uczniowie mogą napisać na kartkach? Na przykład:

💟 Happy Valentine's Day to my Awesome Friend!
💟 I am very happy you are in my class!
💟 I like you very much!
💟 You are one in a MINION!
💟 Will you be my Valentine?
💟 Pssst... A Little Boy/Girl said you are great!
💟 I will always be your friend!

Drugą stronę kartki Wasi uczniowie lub Wy możecie:
- dowolnie udekorować (coś narysować, nakleić, napisać),
- nadrukować co tylko chcecie.
To pozostawiam Wam i Waszym uczniom oraz inwencji twórczej ;)Enjoy!

P.S. Nie zapomnijcie o podawaniu źródła, jeśli udostępniacie np. zdjęcia z materiałami. Docenicie autorów i ich pracę - uwierzcie, że to dodaje motywacji do dalszej pracy! ;) O akcji High 5 - przybij piątkę i podaj źródło, kto do niej dołączył i co o tym sądzi, poczytać możecie TUTAJ.


2 komentarze:

 1. Śliczne kartki. Przypomniały mi się szkolne czasy, poczta walentynkowa i przeżywanie tego, kto, ile i czy w ogóle dostał jakąś walentynkę ;) W ubiegłym roku zadałam uczniom trzecich klas projekt kartki walentynkowej i chłopcy na początku nie byli zachwyceni ;) ale dali radę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :)
   W mojej szkole było to samo - pudło i kartki. Czekałam, aż przyniosą jakąś dla mnie :)

   Usuń