piątek, 19 stycznia 2018

Winter Forest Animals - MEGA PACK

Dzisiaj przychodzę do Was z postem zimowym. Bawić się będziemy słownictwem związanym ze zwierzętami mieszkającymi w lesie - co Wy na to? :) Przygotowałam dla Was kilka propozycji do wykorzystania w przedszkolu i w młodszych klasach szkoły podstawowej. Ale po kolei!

W zestawie znajdziecie słownictwo: bear, fox, hare, hedgehog, owl, raccoon, roe deer, sguirrel.


FLASHCARDS
Karty przedstawiają 8 sympatycznych leśnych zwierzaków. Jeśli uczycie innego, niż angielski, języka - odetnijcie napisy :) Możecie też wydrukować karty w pomniejszonym formacie x2 i zrobić z nich memory :)


BINGO!
Przygotowałam 8 gotowych plansz do gry w Bingo! Zaopatrzcie się w zakrętki z butelek lub małe kartoniki i do dzieła! :) Możecie też zalaminować karty i dzieci mogą mazakami skreślać zwierzątka (mazak łatwo się zmywa zwilżoną chusteczką).


GUESS WHAT...? WORD CARDS
Wycinamy paski z wyrazami i obrazkami. Obrazek odginamy do tyłu wzdłuż linii i sprawdzamy rozumienie słownictwa. Jak tylko dzieci odgadną - pokazujemy obrazek. Spróbujcie też w drugą stronę - pokazujcie obrazek, a napis odegnijcie do tyłu. Młodsze dzieci szkolne dzięki temu szybciej załapią pisownię (będą widziały napis, do tego zobaczą, że inaczej piszemy i wymawiamy słowa).
Paski możecie też rozciąć wzdłuż linii i dać je dzieciom w kopertach do połączenia (w parach, grupach, indywidualnie).


MIRROR GAME
Jak sama nazwa wskazuje, potrzebować będziecie małych lusterek lub... sprytu uczniów :) Czytamy w zabawny sposób - w odbiciu lustrzanym! Dzieci chętnie tak będą się uczyły odczytywać wyrazy, bo jest to dla nich zabawą :)
Czytamy, łączymy z obrazkiem i poprawnie zapisujemy. Nauka i zabawa w jednym :)


WORD CARDS
Są świetne do nauki czytania globalnego. Demonstrujemy słownictwo młodszym dzieciom - pokazujemy plansze i odczytujemy wyraz. Ja zawsze robiłam to na początku lekcji, stojąc zawsze w tym samym miejscu. Dzieci zapamiętują zapis graficzny wyrazu. Przyszłościowo patrząc jest do dobry sposób na naukę pisowni. Do czytania globalnego możecie wykorzystać również karty z Guess what...? Word cards
O czytaniu globalnym możecie poczytać TUTAJ.


* * * * *
Wszystkie materiały pobierzesz klikając w grafikę poniżej:

Grafiki: freepik.com (Designed by Freepik)


Jeśli podobają Ci się moje materiały, będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.


P.S. Nie zapomnijcie o podawaniu źródła, jeśli udostępniacie np. zdjęcia z materiałami. Docenicie autorów i ich pracę - uwierzcie, że to dodaje motywacji do dalszej pracy! ;) O akcji High 5 - przybij piątkę i podaj źródło poczytać możecie TUTAJ.
5 komentarzy:

 1. Śliczne materiały! I dobry pomysł z przypominaniem o podawaniu źródła w związku z naszą akcją - trzeba o tym pamiętać cały czas:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję! :)
   "Podaj źródło..." pojawiać będzie się przy każdym poście, aby dotarła do szerokiego grona odbiorców ;)

   Usuń
 2. dzięki za fajowe materiały:) już wydrukowane :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne ;) Przypadły mi do gustu
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń