wtorek, 30 stycznia 2018

Winter Forest Animals - EXTRA

Ostatnio pojawił się wpis, w którym mogliście poznać milusińskie leśne zwierzaki. Z tego, co zauważyłam, spodobał się Wam :) Dlatego dzisiaj postanowiłam opublikować kolejną partię materiałów z serii Winter Forest Animals.
Poprzednie materiały możecie znaleźć TUTAJ :)

A oto reszta do kompletu. Tym razem oprócz zwierzątek, powtórzycie kolory, a także części zimowej garderoby. Materiały pobierzecie, klikając w grafiki. Enjoy!

MEMORY
To nieodłączny element zajęć z przedszkolakami, uczniami klas I-III oraz na zajęciach indywidualnych. Tym razem przygotowałam je w formie trójkątów △

[Kliknij w grafikę, by pobrać / Click the picture to download]

Moje pomysły na trójkąty? Proszę:
standardowe memo lub...
pizza memo - dzielimy uczniów na grupy 5-osobowe. Każdy dostaje swój komplet trójkątów (pojedyncze obrazki) i rozkłada go przed sobą, oczywiście obrazkiem do dołu. Pierwszy uczeń odkrywa  jedną kartę i kładzie na środek. Każdy kolejny uczeń robi to samo, lecz musi znaleźć ten sam obrazek, który odkrył kolega/koleżanka. Szukają u siebie 5 takich samych obrazków, z których układają pizzę :) Mogą grać aż ze wszystkich kart ułożą wszystkie pizze - wszystko zależy od tego, ile chcemy poświęcić na to czasu.

TABOO
Dla troszkę starszych uczniów, którzy już potrafią opisywać przedmioty. A może sprawdzi się do nauki mówienia u młodszych?

[Kliknij w grafikę, by pobrać / Click the picture to download]

PIZZA
8 kart z pizzami - każda z nich to jeden zwierzak: obrazek, nazwa, kolor z częścią garderoby, którą ma na sobie.
Rozcinacie wzdłuż przerywanych linii i gracie (np. jak w memo, tylko z trzema częściami lub... dzielicie uczniów na 3-osobowe grupy. Każdy w grupie dostaje po jednej karcie z każdego zwierzaka i grają na podobnych zasadach, co w memo, z tym, że tu muszą pasować podpisy i opisy garderoby).


[Kliknij w grafikę, by pobrać / Click the picture to download]

* * * * *

Wszystkie materiały z tematu Winter Forest Animals pobierzesz klikając w grafikę poniżej:

https://drive.google.com/drive/folders/1KNqG9rdJQKAj18CcT7wfd0plFkX2Sbea?usp=sharing
Grafiki: freepik.com (Designed by Freepik)

A Ty...? Masz już swój komplet materiałów? :)P.S. Nie zapomnijcie o podawaniu źródła, jeśli udostępniacie np. zdjęcia z materiałami. Docenicie autorów i ich pracę - uwierzcie, że to dodaje motywacji do dalszej pracy! ;) O akcji High 5 - przybij piątkę i podaj źródło, kto do niej dołączył i co o tym sądzi, poczytać możecie TUTAJ.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz