poniedziałek, 4 grudnia 2017

A gdyby tak do piosenek dodać 'craft'...?

Zima nadchodzi, a do niektórych części naszego kraju już nawet zawitała (np. do mnie, na południe Polski - właśnie sypie śnieg!). Bardzo lubię tę porę roku - nie tylko dlatego, że mam wtedy urodziny, ale też (pewnie Was niczym nie zaskoczę), że bardzo lubię zajęcia o tematyce zimowo-świątecznej :)
Dziś mam dla Was coś na zajęcia z przedszkolakami i klasami I-III (ale myślę, że u starszych też się sprawdzi). Połączymy piosenki i zajęcia plastyczne - songs and crafts!

 Śnieżynkowy zawrót głowy! 
Jak już mowa o śnieżynkach, to nie może zabraknąć tu klasyka od Super Simple Songs - "Little Snowflake". Moi uczniowie uwielbiają tą piosenkę - śpiewają, wyciszają się. Raz jedna dziewczynka wzruszyła się i powiedziała: "Pani, to jest piękne!". Nie mogłam nie zawrzeć tej piosenki na tej liście :)


Po zaśpiewaniu, wyciszeniu dzieci zachęcam Was do wykonania własnych płatków śniegu, które na pewno spodobają się wszystkim. To, co potrzebujecie, to jedynie: rolki z papieru toaletowego, kolorowy spray (możecie wcześniej pomalować rolki), klej, brokat i trochę weny twórczej :)🎅 Mikołajkowe szaleństwo!
Tego pana uwielbia każde dziecko, więc warto przemycić Św. Mikołaja na nasze zajęcia - nauka i zabawa w jednym! :)


A po wysłuchaniu piosenki, nauczeniu się jej powtórzmy słownictwo wykonując pracę plastyczną! :) "Red hat, white beard..." - co nam będzie potrzebne? Papierowe talerzyki, czerwona, pomarańczowa i biała kartka, wata, klej, nożyczki i długopis zamiast lokówki do brody Mikołaja ;)Bałwanki w akcji!
Nie ma zimy bez bałwanków - nie ma zajęć bez piosenki o nich :) Oto ulubiona moich uczniów i moja "I'm a Little Snowman":


I do tego "zamaskowany" craft :) Mój pomysł jest taki: robimy maski, dzieci zakładają swoje szaliki, przyklejają sobie wycięte wcześniej z papieru samoprzylepnego guziki i śpiewają dalej :)

Źródło: pinterest.com

Mam nadzieję, że choć trochę zainspirowałam Was do połączenia zajęć językowych i plastycznych. Takie połączenie naprawdę, spodoba się Wam i dzieciom. Spróbujcie koniecznie! :)

2 komentarze:

  1. Piosenkę S-A-N-T-A wykorzystałam kiedyś przez przypadek w pierwszej klasie, zapomniałam przygotowanych materiałów ale na szczęście mogłam skorzystać z yt ;) Dzieciaki znały ją z przedszkola, więc bawiliśmy się w pokazywanie i śpiewanie pod tablicą na zmianę w rytmie piosenki. Od tej pory korzystam z tej piosenki w najmłodszch grupach podczas bożonarodzeniowych zajęć.

    OdpowiedzUsuń