sobota, 17 czerwca 2017

Darmowe generatory JEOPARDY!

To już trzeci wpis z cyklu "Free Tools for (English) Teachers". Miał ukazać się w maju, lecz nadmiar obowiązków nie pozwolił mi na 'doszlifowanie' posta. Mam nadzieję, że zrozumiecie i wybaczycie małe opóźnienie.

Dziś wracam pamięcią do lat 1996-2003. Pewnie nie wszyscy, ale chociaż część z Was pamięta teleturniej VA BANQUE. Był on polską wersją amerykańskiego teleturnieju JEOPARDY! Prowadzący czytał odpowiedź za wybraną kwotę z danej kategorii, natomiast uczestnik musiał zadać do niej prawidłowe pytanie.
Dziś sami możemy stworzyć taki quiz i wykorzystać go do nauki języków :) Czy wkomponować w niego słownictwo, czy gramatykę - co tylko chcecie! :)

#1 FlipQuiz
Logujecie się za darmo, tworzycie quiz (możecie nawet wstawić obrazki) i gracie z uczniami. Zobaczcie, jaki quiz (wielkanocny) stworzyła Aniela z Kreatywne nauczanie języków obcych.
Kliknij w grafikę, by przejść do quizu 
Źródło: neuroteaching.blogspot.com

#2 JeopardyApp
Łatwy w użyciu, prosty w ułożeniu quizu. Możecie działać bez rejestracji. Więcej opcji gwarantuje płatne członkostwo. Mi w zupełności wystarczy wersja podstawowa, w której dostępna jest opcja drużynowa i ustawienie czasu na odpowiedzi uczniów :)Kliknij grafikę, by przejść do quizu ↓

Strona SST ma wiele możliwości. Jedną z nich są właśnie quizy. Nie musicie się rejestrować. Tutorial znajdziecie na YouTube:


#4 Factile
Rejestrujecie się i działacie. Nie ma tu nic trudnego. Możecie podzielić klasę na drużyny. Tutorial ułatwi Wam pierwsze kroki w układaniu własnego quizu.
Nie musicie się rejestrować. Wprowadzacie sobie kategorie, słownictwo/pytania (właściwie, co chcecie) i gracie. Nic prostszego! :)

Kliknij w grafikę, by zobaczyć 'próbkę' quizu ↓

* * * * *

Wiem, że zbliżają się wakacje, ale zapewne znajdą się osoby, które prowadzą zajęcia w lipcu i sierpniu i przydadzą się im moje podpowiedzi :) (kto pracuje w wakacje?)

Zajrzyjcie też:* * * * *

Znacie jeszcze inne generatory takich quizów? Jeśli tak, podzielcie się w komentarzach :)
2 komentarze:

  1. Pamiętam ten teleturniej, ale w polskiej wersji nie lubiłam prowadzącego ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Trochę brakowało emocji :) ALe poza tym teleturniej bardzo fajny :)

      Usuń