niedziela, 7 maja 2017

Blogi - czytam, lubię, polecam! vol. 2


Blogi są wspaniałym źródłem informacji, materiałów, inspiracji. Moimi ulubionymi są oczywiście blogi edukacyjne, choć ostatnio dość często zaglądam również na blogi podróżnicze ;) Ale wracając do blogów edukacyjnych... Pół roku temu poznaliście 8 blogów, które towarzyszą mi od początku mojej przygody z nauczaniem. Zapewne znacie wszystkie lub większość.

Jeśli przegapiliście ten post, zajrzyjcie: Blogi - czytam, lubię, polecam!

Dziś przedstawię Wam kolejne. A co w nich znajdziecie? Sprawdźcie sami ;)

Znacie Magdę C.? Jeśli jeszcze nie, koniecznie zajrzyjcie na jej bloga. Znajdziecie tam książeczki autorstwa państwa C. oraz mnóstwo innych materiałów do wydruku. Za darmo! ;)

Dzieci uwielbiają, gdy się im czyta. Sprawdziłam to mnóstwo razy na swoich zajęciach. Nie wiem, jak wyglądałyby one, gdyby nie Maria z Let's read in English - jej blog jest ogromnym skarbcem, w którym znajdziecie mnóstwo tytułów książeczek anglojęzycznych dla dzieci i ich recenzje. 
Pamiętajcie: "warto czytać dzieciom po angielsku!" ;)

Edyta w nauczaniu języka angielskiego wykorzystuje niestandardowe metody nauczania. Na jej blogu znajdziecie niecodzienne pomysły na zajęcia, materiały do druku, a także dowiecie się, czym jest teatrzyk Kamishibai :)

Ania (podobnie jak ja) w swoim wolnym czasie wzbogaca swój warsztat pracy - praca stała się pasją :) Świetne i z humorem pomysły na zajęcia (uwielbiam wpis Faszyn from raszyn!).

Autorka bloga - Daria - przekazuje nam m.in. pomysły i porady na ułatwienie sobie pracy oraz sporą dawkę inspiracji i materiałów do pobrania. Koniecznie do niej zajrzyjcie :)

Dominika zadbała nie tylko o jakość swoich postów, ale także o schludny wygląd swojego bloga. Pomysły na zajęcia, darmowe materiały, porady dla nauczycieli - wszystko w jednym miejscu ;)

A u Beaty inspiracje znajdą nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie. Z jej bloga dowiecie się m.in. jak adaptować materiały autentyczne, jakie strony warto odwiedzać, by się nauczyć oraz by nauczyć innych, a także co oglądać. To oczywiście nie wszystko - klikajcie i do Beaty wpadajcie :)

Monika przygotowuje piękne materiały - estetyka i kreatywność na 6! Ma też niebanalne pomysły na wykorzystanie tego, co sama zrobi. Przekonajcie się sami ;)

* * * * * * * * * *

Poznaliście kolejne 8 blogów, które chętnie czytam i polecam. A czy Wy mieliście okazję zapoznać się z nimi wcześniej? A może któregoś nie znaliście?

3 komentarze:

  1. Serdecznie dziekuje za polecenie i oczywiście zapraszam wszystkich wielbicieli literatury dziecięcej. Z pewnoscia każdy znajdzie tu cos dla siebie. :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Znam i regularnie odwiedzam:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję za takie miłe wyróżnienie. :))))

    OdpowiedzUsuń