niedziela, 19 marca 2017

Darmowe generatory KRZYŻÓWEK

Jakiś czas temu zajęłam się poszukiwaniami narzędzi, które ułatwią nam, nauczycielom, pracę. Ułatwią, czyli oszczędzą nam trochę czasu, a i tak wykonamy "dobrą robotę" :)

W styczniu pisałam o kartach BINGO! Jeśli przegapiliście ten wpis, możecie do niego wrócić: Darmowe generatory kart BINGO!
Dziś natomiast chcę pokazać Wam kilka darmowych generatorów krzyżówek.
Przyznam, że wcale nie było łatwo pozbierać tego wszystkiego w jedno. Niestety wiele narzędzi jest zawiłych w obsłudze, a przecież my chcemy sobie ułatwić pracę :)


swiatnauczyciela.pl
Narzędzie w języku polskim, proste w obsłudze. Układamy krzyżówkę z hasłem, dodajemy pytania lub tłumaczenie słów. Zapisujemy jako obrazek albo dokument PDF - krzyżówka jest szybko generowana :)

#2 THE TEACHER'S CORNER

worksheets.theteacherscorner.net

Krzyżówka jasna i przejrzysta. Możecie wpisać dodatkowych 30 haseł w wersji darmowej (pod warunkiem, że nie macie włączonego AdBlock'a na ten witrynie). Do wyboru 7 czcionek (w wersji podstawowej). Możecie też dodawać też obrazki: w wersji darmowej niestety tylko jeden, w wersji Premium - ile tylko chcecie. Minusem jest bardzo wolne generowanie krzyżówki.

#3 DISCOVERY EDUCATION

puzzlemaker.discoveryeducation.com
Łatwa i szybka w przygotowaniu krzyżówka. Jedyną rzeczą, która mi nie odpowiada, to "rozjechana" na całej stronie krzyżówka, którą drukować można, gdy klikniemy w nią prawym przyciskiem myszy (otwiera nam się okno wydruku). Musimy ustawić strony, które chcemy wydrukować.

#4 CROSSWORD LABS

crosswordlabs.com

Generator prosty w obsłudze. Jak widać, krzyżówka przejrzysta. Krzyżówki możecie rozwiązywać też online.

#5 PRINTABLE CROSSWORD MAKER

printablecrosswordmaker.com
Generator prosty w obsłudze. Na stronie znajdziecie też wiele gotowych do wydruku krzyżówek. Drukowanie jak w #3. Ale nic się nie "rozjeżdża" :) 

#6 A TO Z TEACHER STUFF

Krzyżówka wygląda podobnie, jak w #4 i #5. Generator prosty w użytkowaniu: nadajemy nazwę, następnie wpisujemy hasła - np. yellow: star, sun, banana, klikamy Make My Crossword Puzzle! - generuje się i krzyżówka, i odpowiedzi.
Drukowanie jak w #3 i #5.

#7 SUPER TEACHER WORKSHEETS

Możecie wpisać aż 20 haseł. Krzyżówki są przejrzyste. Jest to jeden z moich ulubionych generatorów.
Myślę, że warto tą stronę dodać do ulubionych - można znaleźć na niej wiele ciekawych rzeczy: np. action verbscolours.
Niestety bardzo mało materiałów jest dostępnych za darmo :( Jeśli chcemy mieć dostęp do większej ilości materiałów, musimy wykupić członkostwo (19,95 dolarów za rok członkostwa dla jednej osoby).

#8 EDUCATION.COM

education.com

Narzędzie, które lubię. Nie jest zawiłe - łatwe w obsłudze. Plusem jest to, że widzimy układ krzyżówki obok haseł, które wpisaliśmy. Aby wydrukować materiały, musimy się zalogować, np. przez Facebook albo Konto Google lub założyć sobie konto na tej stronie.

#9 ABCYA.COM


abcya.com

Proste 4 kroki i krzyżówka gotowa - albo dzieci rozwiązują ją online, albo drukujemy im ją.
Sprawdźcie też inne propozycje ABCya! Ja jestem zachwycona! :)

#10 TOOLS FOR EDUCATORS


toolsforeducators.com

Pozwala nam na stworzenie krzyżówki z obrazkami. Generator umożliwia nam również dodanie dodatkowej karty pracy - word search - do krzyżówki.
Niestety możemy korzystać tylko z obrazków dostępnych na stronie. Szkoda, że przed wstawieniem ich do krzyżówki nie możemy ich zobaczyć :/


I jak podoba Wam się taki cykl? Jest pomocny w Waszej pracy? Dajcie znać, proszę :)P.S. Pamiętajcie, że znajdziecie mnie też na Facebook - dzięki temu możecie być na bieżąco ;)

6 komentarzy:

 1. Dzięki za fajną stronę, super narzędzia, już korzystam i uczniowie zadowoleni. Pozdrawiam z woj. łódzkiego - Mateusz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że wpis się przydał :) Opolskie również pozdrawia ;)

   Usuń
 2. niestety generator ze świata nauczyciela od jakiegoś czasu nie działa, a wszystkie pozostałe tworzą krzyżówki bez hasła głównego. Czy jest jakiś inny generator krzyżówek z hasłem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może ten? https://www.krzyzowki.edu.pl/generator.php :) Krzyżówki w j. polskim i angielskim :)

   Usuń