czwartek, 9 lutego 2017

Days of the Week


Zbliża się koniec tygodnia. Jutro piątek i wreszcie upragnione przez dzieci ferie. Kiedy dzieci będą odpoczywać, ja spędzę je pracowicie od szkolenia z wydawnictwa Oxford, a następnie czeka mnie pisanie pracy magisterskiej (jest ciężko :) ).

Ale wracając do końca tygodnia... A może do dni tygodnia :) Moją zmorą było wkuwanie słówek - książka, książka, książka. Nuda. Brakowało mi tego, co teraz sama tworzę i wymyślam, co tworzą inni Blogerzy na potrzeby ciekawych zajęć dla naszych uczniów.

Ostatnio wpadłam na pomysł, by stworzyć coś, co pomoże zapamiętać dzieciakom dni tygodnia :) Wiem, w Internecie pomysłów jest mnóstwo! Ale chciałam coś swojego, coś innego... ;)
Mam dla Was (a właściwie dla nas) dwa rodzaje ćwiczeń/zabaw.

1. Match the letters. Ćwiczenie, które pomoże w nauce pisania dni tygodnia. Każda cyfra to dzień (1 - poniedziałek, 2 - wtorek, 3 - środa itd.). Dzieci łączą litery w odpowiedniej kolejności np. M - O - N - D - A - Y.
Zwróćcie uwagę, że na każdej karcie pojawiają się litery, które często wg uczniów, powinny zostać użyte ze względu na wymowę. Zrobiłam to (niestety albo stety :) ) celowo, by nauczyć swoich uczniów prawidłowej pisowni.
Pod literami znajdziecie miejsce na rozwiązanie - ile liter, tyle miejsca.2. Rebus. I trochę główkowania i zabawy podczas nauki :) Dzieciaki nie znają słówek z obrazków? Dajcie im słowniki! :) Znajdziecie tu 9 kart z rebusami - 2 dni się powtarzają, ale inny rebus się przy nich pojawia. Myślę, że jest to coś, co zainteresuje moich uczniów. I mam nadzieję, że Waszych też!


Podziękowania należą się mojej koleżance ze studiów - Monice Marciniec, która również przyczyniła się do powstania tych rebusów! Co dwie głowy, to nie jedna! Thank you :)

WSKAZÓWKI:
- zalaminujcie materiały i pozwólcie swoim uczniom pisać po nich mazakami (zmyjecie chusteczką lub mokrą ściereczką),
- aby zaoszczędzić papier i tusz - wydrukujcie np. 2 arkusze na jednej stronie,
- możecie dać każdemu uczniowi komplet lub pojedyncze karty - wszystko zależy od Was :)
- dlaczego nie wykorzystać tego, jako 'kartkówki'? :)
- w plikach do pobrania znajdziecie również puste karty - niech uczniowie wykażą się pomysłowością i stworzą zadania dla kolegów :)
- pamiętajcie, że często dni tygodnia w języku angielskim rozpoczynają się od niedzieli (np. w piosenkach) - karty z pkt. 1 przygotowałam od poniedziałku.

*****

Do nauki dni tygodnia przydadzą się Wam również piosenki dla tych młodszych i tych większych uczniów :)


Match the Letters /Rebus: POBIERZ / DOWNLOAD


A Wy znacie jakieś ciekawe materiały dotyczące tego tematu? Jeśli tak, podzielcie się, proszę :) Mam nadzieję, że moje (i Moniki) przypadną Wam do gustu :)

Enjoy!
Kate

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz