czwartek, 2 lutego 2017

Winter Memo (+ Bingo!)

Cześć! Ostatnio rzadko się tu pojawiam z nowymi pomysłami... Pochłonęły mnie moje obowiązki, ale to nie oznacza, że o Was nie pamiętam ;)

Dzisiaj przychodzę do Was z "zimowym memo". Zastanawiałam się, czego mi brakuje z zimowych materiałów i doszłam do wniosku, że memo jest taką rzeczą. Przede wszystkim zawsze się sprawdza na zajęciach oraz dzieciaki je uwielbiają!

Do przygotowania gry użyłam grafiki od My Cute Graphics. Jest idealna - ładna, prosta, estetyczna :) Zobaczcie sami:Klikacie prawym przyciskiem myszy na powyższe karty, z listy wybieracie "Zapisz jako..." i gotowe - memo znajduje się na Waszym komputerze :) Drukujecie w dwóch egzemplarzach każdą stronę (na twardej kartce, np. z bloku technicznego), laminujecie, wycinacie, gracie! :) (Ja dodatkowo drukuję na odwrocie tło - też znajdziecie na My Cute Graphics.)

W jaki sposób można wykorzystać jeszcze karty do gry w memo?

1) do podziału klasy na grupy: te same obrazki - jedna grupa,
2) do podziału do pracy w parach (jw),
3) do powtórzenia słownictwa i action verbs: losowo rozdajemy dzieciom karty, włączamy muzykę (najlepiej nawiązującą do obecnej pory roku - kilka propozycji znajdziecie w poście nt. Winter Songs), dzieci tańczą. Gdy muzyka się zatrzymuje, "wywołujemy" dzieci z danymi kartami i wydajemy polecenie, np. penguins jump! Czynności powtarzamy z innymi kartami.
4) do powtórzenia słownictwa i ćwiczenia spostrzegawczości: rozwieszamy karty w klasie (na ścianach w zasięgu wzroku dzieci, na tablicy, na meblach itd.), wybieramy dziecko i prosimy, by odszukało jakąś kartę, np. Find a polar bear. 

A Wy w jaki sposób jeszcze wykorzystujecie memo?

See you!
Kate

P.S. Uzupełniam wpis o Winter Bingo! z tą samą grafiką (www.mycutegraphics.com) :) 10 różnych kart do pobrania TUTAJ. Enjoy!

3 komentarze:

 1. Śliczne grafiki! Gra pięknie się prezentuje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałam się zapytać jakiej aplikacji używa Pani do robienia memory lub bingo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo tych z tego wpisu: http://www.made-by-kate.pl/2017/01/darmowe-generatory-kart-bingo.html, albo robię je "ręcznie".

   Usuń