ST. PATRICK’S DAY! Zróbmy sobie zdjęcie!

Dziś ostatni dzień ferii… Postanowiłam wykorzystać go na obmyślenie planu na marzec, a dokładniej na 17. marca. Każdy anglista kojarzy tę datę. Obchodzimy wtedy Dzień Św. Patryka.

W szkole, w której pracuję postanowiłam po raz kolejny zorganizować coś ciekawego, co przyniosłoby moim uczniom wiele radości. 

Jak wyglądał Dzień Św. Patryka w zeszłym roku?
Spotkałam się ze wszystkimi uczniami w szkolnej świetlicy i krótko opowiedziałam im, w jaki sposób obchodzony jest ten dzień w innych krajach.
Przygotowałam prezentacje, w której pojawiły się zdjęcia ludzi przebranch w zielone kostiumy, zielonej rzeki, zielonego London Eye, zielonego wodospadu Niagara 🙂 Dzieciaki były zachwycone („Woooooooooow!”, „Ooooooooo!” itp.)!

Następnie odbył się „Zielony konkurs”: dzień wcześniej w całej szkole na ścianach korytarzy pojawiły się konieczynki (dokładnie 50). Zadaniem uczniów było policzenie ich. Każda osoba, która na karteczce wypisała prawidłową odpowiedź mogła poczęstować się zielonym smakołykiem 🙂

Jak obchodzić ten dzień będziemy w tym roku?
Oczywiście kolor ZIELONY będzie kolorem przewodnim – zielony owoc, zielone ubranka itd. (może nawet zrobię ‚dzień bez pytania dla zielonkawych”) 🙂

Dzieci będa mogły zagrać w różne gry m.in. w memory 🙂


Jeśli chcecie wykorzystać memo z młodszymi uczniami – możecie wydrukować tylko wersję obrazkową (bez podpisów). Mi zależy na tym, by moi uczniowie ćwiczyli czytanie, więc przygotuję komplet obrazek + podpis.

Ale to nie memo będzie ‚gwiazdą’ tego dnia!

To dzieciaki odegrają główną rolę! 🙂 Będą mogły zrobić sobie zdjęcia <cyk> 🙂
Przygotowałam dla nich Photo Props. Zobaczcie sami:

Drukujecie na twardym papierze, laminujemy (lub nie), wycinamy, doklejamy patyczki i… robimy zdjęcia 🙂
Dla tych, którzy kolorowego tuszu nie posiadają przygotowałam również wersje, które możcie dać dzieiom do pokolorowania lub wydrukować je na kolorowych kartkach.

Więcej photo props znajdziecie tutaj:


Jutro zabieram się za wycinanie i klejenie 🙂
Mam nadzieję, że i komuś z Was uda się skorzystać z tych materiałów.
I jak podoba się Wam pomysł na szkolny St. Patrick’s Day? 🙂


P.S. Wczoraj Agnieszka z grupy Nauczyciele angielskiego (fb) zapytała mnie, jak wygląda sprawa z ochroną danych i wizerunku dzieci. Pamiętajcie o zgodach rodziców na robienie zdjęć i ewentualne ich udostępnianie.

4 Komentarze

Dodaj komentarz