piątek, 6 stycznia 2017

Mr Bean teaches English!

Witajcie w 2017... który u mnie zaczął się szalenie intensywnie! Każde rozpoczęcie Nowego Roku świętuję podwójnie, bo oprócz zmiany w dacie, przychodzi zmiana mojego wieku ;) W tym roku obchodziłam swoje już ostatnie dwudzieste urodziny :)

Ale dziś nie o tym chciałam Wam powiedzieć... Dzisiaj chcę się Wam pochwalić moim ostatnim odkryciem!
Większość z Was (a może każdy?) zna przygody dziecinnego i oryginalnego Jasia Fasoli. Ten film przypomina mi dzieciństwo. Niezdarność głównego bohatera i jego talent do psucia wszystkiego, co spotkał na swojej drodze, były bardzo zabawne. Zbędne były dialogi! :)

Jakiś czas temu w Internetach wpadłam na serię Popcorn ELT Readers z Jasiem Fasolą w rol głównej. Nie mogłam być obojętna i oczywiście jestem ich posiadaczką! Muszę przyznać, że są bardzo ciekawe i... jest w nich tekst (i nie tylko!)! :)

Zaletą tych książeczek na pewno jest to, że są podzielone na poziomy zaawansowania językowego:

Na każdym poziomie znajdziecie słowniczek obrazkowy (New Words).

Na poziomach 1, 2 i 3 poznacie również bohaterów historyjki/komiksu (Meet... the people in Mr Bean), przeczytacie wywiad z Jasiem Fasolą (The World of Bean), a także zaczerpniecie wiadomości kulturowych (Real World).Kolejnym atutem jest płyta CD z nagraniami (historyjka, wywiad, kulturówka czy rymowanka, która znajduje się na końcu każdej książeczki) - oprócz czytania przećwiczycie również słuchanie. Płyta znajduje się w każdej książeczce.


Dodatkowo (i tu ucieszy się chyba każdy nauczyciel) w każdej z tych pięciu książeczek znajdują się strony Photocopiable z ćwiczeniami do historyjki (krzyżówki, prawda/fałsz, zagadki, łączenie pytań z odpowiedziami, ćwiczenia do pracy w parach/grupach - do wyboru do koloru!) :)

Mało tego! Wydawca udostępnia nam darmowe materiały, które znajdują się na stronie Popcorn ELT Readers. Zerknijcie TUTAJ! :)

A jak wyglądają historyjki? Zobaczcie!

Starter Level: Mr Bean's Guide to LondonLevel 3: The Palace of BeanI jak? Spodobały się Wam książeczki wyd. Scholastic? Moim uczniom TAK! :) Myślicie, że są warte tego, by znalazły się w Waszych biblioteczkach?

Have fun! 
Kate

P.S. Zobaczcie, jaka niespodziankę przygotowałam dla Was na fanpage'u made by kate na Facebook'u! KLIK!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz