środa, 28 grudnia 2016

Printable New Year's Game


Już prawie koniec roku! Wiele rzeczy chciałabym jeszcze zrobić, ale niestety muszą poczekać. Jedną z nich na pewno będzie systematyczność w pisaniu bloga. Ten rok był dla mnie bardzo pracowity, inny niż pozostałe lata...

Wiem, że w temacie Nowego Roku pojawia się wiele postów - nowy rok, nowy/-a Ty, noworoczne postanowienia itd. Ale co tam! :) Na zajęciach języka angielskiego też warto wykorzystać ten temat, szczególnie do ćwiczenia mówienia.

Zacznijmy od kart:
W zestawie jest 16 kart: 8 zielonych odnoszących się do mijającego roku i 8 fioletowych, które odnoszą się do planów na kolejny rok.


Karty możemy wykorzystać jako ice-breakers lub do powtórzenia gramatyki (Past Tenses, Future Tenses).
Karty fioletowe możemy rozdać uczniom, by w miejsca wyznaczone wpisali swoje odpowiedzi. Omawiamy je, a następnie uczniowie mogą je wziąć do domu, jako "przypomnienia" - co mają do zrobienia w Nowym Roku :)

Po takim krótkim omówieniu zbieramy w jednym miejscu nasze priorytety:


Oczywiście możemy je omówić z uczniami, jeśli mają ochotę podzielić się tym, co mają w planach.


Jeśli macie wychowawstwo, byłoby ciekawie włożyć uzupełnione karty pracy do kopert i przetrzymać przez rok. Ciekawe, czy uda się wszystko osiągnąć Waszym wychowankom? :) Sprawdźcie za rok!

Enjoy!
Kate

3 komentarze:

  1. Kasiu, bardzo ciekawy pomysł, dzięki któremu możemy przećwiczyć różne czasy gramatyczne i słownictwo. Dodatkowym plusem jest ciągłość - sprawdzenie czy cele zostały osiągnięte po określonym czasie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super! Bardzo dziękuję za materiały :)

    OdpowiedzUsuń