The weather czyli pogoda na… angielski!

Mówi się, że jeśli nie ma o czym rozmawiać, zawsze można zahaczyć o temat pogody. Temat „wsparcie” na zapełnienie ciszy (zawsze działa!).

Pogoda jest tematem, który właśnie przerabiam ze swoimi trzecioklasistami. Polubili ten temat, więc postanowiłam przygotować dla nich ćwiczenia, które oderwą nas od podręcznika, nauczą pisowni i pozwolą uwolnić wyobraźnię dzieci 🙂

1. What’s the weather like? To ćwiczenie, które polega na odnalezieniu literek, które utworzą dany wyraz. Podpowiedzią są obrazki. Moje dzieciaki poznały wymowę, a teraz czas na pisownię.


 

Jak wykorzystać karty?
– zalaminuj i pozwól dzieciom łączyć litery markerem do tablicy suchościeralnej – materiały wytrzymają dłuższy czas, marker bez problemy da się zmyć; możesz dzieciom dać całe zestawy do pracy indywidualnej (najlepiej drukować w pomniejszeniu – kilka kart na jednej stronie) lub pracy w parach,
– wydrukuj (w pomniejszeniu) i daj dzieciom jako karty pracy,
spelling; uczeń losuje kartę, dajemy mu chwilę na zastanowienie się i… literuje słówko (po angielsku oczywiście), a reszta klasy/grupy zapisuje wyraz w zeszycie lub na kartce („moje” dzieci świetnie radzą sobie z alfabetem, więc z takim ćwiczeniem nie powinno być problemu).


2. Draw the weather. Jak nazwa wskazuje – dzieci będą rysować 🙂

Jak pracować z ww. kartą pracy? Jeśli dzieci umieją już wymówić, zapisać, to na pewno potrafią odczytać 🙂 To ćwiczenie może być:
– rozgrzewką,
– kartkówką,
– a nawet grą kalambury! Najpierw gramy w kalambury w grupach, a następnie dzieci same pracują z kartami, utrwalając słownictwo.


3. Songs. Dla tych małych i tych większych.


Jeśli znajdziecie jeszcze inne pomysły na wykorzystanie tych materiałów – dajcie znać 🙂 A jeśli wykorzystacie je na swoich zajęciach – pokażcie mi! Może stworzymy galerię? 😉

Have fun!

Kate

7 Komentarzy

  • Świetny wpis 🙂 Czy będzie link czy ściągać poprzez "zapisz grafikę jako"? Chyba, że gdzieś przeoczyłam…

  • My już po pogodzie i żałuję, że dopiero teraz poznałam tę ostatnią piosenkę, bo jest super! A z moimi przedszkolakami śpiewaliśmy w tym roku "The sun comes up" i nawet 6-latkom się podobało a wydawało mi się, że będzie dla nich za spokojna 🙂

  • Genialny wpis. W dobrym momencie trafiłam na Twojego bloga. Bardzo, bardzo dziękuję. Mam tylko pytanie, być może banalne, po zapisaniu kart nie mogę ich wydrukować. Czy powinnam je zapisać w jakimś konkretnym formacie? U mnie zapisały się jako .jpg.

Dodaj komentarz