środa, 16 listopada 2016

Let's play: GIANT (Weather) Dominoes!


Domino, to gra, którą znają chyba wszyscy: duzi i mali! Te małe prostokąty bardzo lubiłam układać jako dziecko. Ich sława przetrwała do dziś - dzięki nim nauka języków obcych jest łatwiejsza.
Dziś przychodzę do Was z domino w wersji "pogodowej". Sprawdźcie! :)


Gra ta jest kontynuacją i uzupełnieniem ostatniego posta The weather czyli pogoda na... angielski!, w którym znajdziecie m.in.:


GIANT Dominoes Class Game drukujemy na kartkach A4.


Jak grać?

1) Jeśli nasze grupy nie są zbyt liczne, możemy rozdać każdemu uczniowi po jednej karcie; nie pokazują nikomu swoich kart. Grę rozpoczyna uczeń z domino z napisem "START". Kolejny uczeń dokłada kartę z pasującym do obrazka (obok "START") napisem i tak do momentu, aż ostatni uczeń wyłoży kartę z napisem "FINISH". Dzięki temu, sprawdzimy, czy wszyscy uczniowie się nauczyli ;)

2) W licznych klasach przygotujmy więcej zestawów domino. Podzielmy klasę na mniejsze grupy.

3) Grę możemy przygotować również w wersji "normalnej" - małe domino. Proponuję pracę w parach.

4) A może by tak wyciągnąć 3-5 chętnych i zaczynać lekcję od rywalizacji: uczeń dostaje domino i układa je, a my sprawdzamy, ile czasu mu to zajmie. Wyniki zapisujemy na kartce. Uczniowie działają jeden po drugim. Oczywiście wszystkich chętnych możemy nagrodzić ocenami lub plusami (w zależności, jak im poszło - nie skrzywdźmy dziecka, które chciało spróbować, a z jakiegoś powodu nie poszło mu dobrze - liczą się chęci!).

5) Jest to też ciekawa, bo trochę inna, forma kartkówki - wyklejanki :) Dajmy dzieciakom kartkę i małe domino - niech działają :)

Do każdej z opcji możemy zastosować stoper lub klepsydrę, np. 3-minutową. Myślę, że formy rywalizacji na czas mogą dość ciekawie wypaść, jeśli dobrze je zorganizujemy :)

Have fun!
Kate

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz