sobota, 24 września 2016

Where are you from?


Puzzle, puzzle, puzzle... Kto ich nie lubił? Poprawiają zdolności manualne, koordynację wzrokowo-ruchową. To również wspaniały sposób na spędzanie czasu z dziećmi przy jednoczesnej nauce słownictwa, koncentracji, spostrzegawczości, wytrwałości w dążeniu do celu oraz współpracy.
No właśnie... Nauka słownictwa, współpraca, praca w parach, grupach - przydadzą się w nauce języków obcych, prawda? :) 

W związku z tym przygotowałam pierwsze puzzle i kartę pracy: countries and nationalities. Wkrótce rozpocznę ten temat z IV klasą (bardzo wymagającą), więc już się do tego przygotowałam :)


W jaki sposób wykorzystać puzzle?

1. Praca w grupach/parach: dzielimy klasę na grupy/pary i rozdajemy koperty z puzzlami. Określamy czas wykonania zadania. Grupy wpisują swoje odpowiedzi na karty pracy. Wspólnie sprawdzamy odpowiedzi.


2. Praca indywidualna: np. przy powtórzeniu materiału.

3. W małych klasach: siadamy w kole, każdy uczeń otrzymuje pierwszą część narodowości, np. "Pol-", a drugą część rozkładamy na podłodze/dywanie. Uczniowie szukają drugiej części i układają słowa. Następnie zadajemy pierwszemu dziecku pytanie "Where are you from?", dziecko odpowiada "I'm from Poland. I'm Polish" i zadaje pytanie o pochodzenie koledze/koleżance obok. I tak momentu, aż ostatni uczeń zada pytanie nam.

4. Zagrajcie jak w memo, składając nazwy narodowości :)

Puzzle, karta pracy oraz tło (przyda się, gdy chcemy zagrać w memo - nie będzie przebijać): POBIERZ / DOWNLOAD.

A jak już poznacie państwa i narodowości, to zachęcam do gry w Dobble Flags :) 

Enjoy!
Kate

5 komentarzy: